Szafy vendingowe to praktyczny i użytkowy instrument wykorzystywany w zarządzaniu obrotem odzieżą roboczą. Funkcjonuje jako automatyczny system służący do zwrotu oraz wydawania odzieży pracowniczej.

Składa się on z dwóch automatów: jednego wydającego, drugiego zrzutowego na używaną, brudna odzież.

Jak to wygląda w praktyce? Przede wszystkim każda sztuka odzieży oznaczona jest specjalnym chipem RFID. Klient chcąc skorzystać z szafy loguje się do sytemu za pomocą swojej osobistej karty pobierając odzież operacyjną. Następnie, po ukończonych czynnościach roboczych odzież brudna wraca do zrzutni znajdującej się szafie vendingowej. Z rzutni odzież transportowana jest do pralni. Dalej czysta już odzież trafia z powrotem do automatu.

Należy zaznaczyć, iż każda czynność, która dokonuje się w automacie jest natychmiast odnotowywana bez konieczności udziału osób trzecich. Rejestrowane są wszelkie dane dot. obiegu odzieży operacyjnej tj: kto pobrał odzież, ile sztuk oraz kiedy odzież została pobrana i zwrócona. Jak doskonale widać już w opisie - to bardzo praktyczne narzędzie pomagające także w zarządzać artykułami BHP w przedsiębiorstwie.

Korzyści dla Klientów:

  • Automatyzacja zarządzania artykułami BHP
  • Zapewnienie bezpiecznego i całodobowego dostępu do artykułów
  • Sprawowanie nadzoru nad Użytkownikami
  • Dostępność odzieży w bliskiej odległości miejsca pracy
  • Zdalny dostęp do szafy vendingowej
  • Wydawanie pojedynczych sztuk odzieży
  • Obniżenie zużycia
  • Nadzór i analiza nad obrotem artykułów – zaopatrzenie, zwrot, pobieranie.

ZASADA DZIAŁANIA SZAF VENDINGOWYCH:

Zidentyfikowanie Użytkownika

Korzystając z osobistej karty lub kodu kreskowego wystukanego na dotykowym ekranie Użytkownik otrzymuje dostęp do operacji lub zdefiniowanego dla niego asortymentu. Dla osób bez uprawnień, bez karty lub kodu kreskowego nie ma możliwości dostępu do szaf.

Wybór operacji

Po zalogowaniu Użytkownik ma do wyboru jedną z trzech operacji – uzupełnienie, zwrot, pobranie. Zależne jest to od nadanych mu uprawnień. W dalszej kolejności Użytkownik musi wybrać artykuł i określić ilość jego sztuk. Po dokonaniu tych czynności system odblokowuje zamówienie zgodnie z dokonanym wcześniej wyborem.

System daje też możliwość zobaczenia zdjęć wybranych artykułów, ich opisu, dostępności i ceny.